Kilka słów o suplementach sprzedawanych przez internet


Moim zdaniem jest to bardzo ważny temat. Polacy w ciągu roku kupują mnóstwo supli dosłownie na wszystko.
Przecież one mają nam pomoc na różne dolegliwości: schudnąć, przytyć, wyleczyć cukrzycę czy sprawić, że łysy będzie miał bujną czuprynę na głowie. Szybko i bez żadnego wysiłku.

To ja Wam dzisiaj coś powiem.
Jeżeli chodzi o suplementy to jest wiadomo, że nic nie jest wiadomo. Szczególnie jeżeli kupujemy je przez internet.

Dlaczego?

Z jednego prostego powodu.
Sprzedaży internetowej suplementów nikt nie kontroluje. Więc producent może sobie napisać dosłownie wszystko co chce i nikt tego nie sprawdzi...
Niby każdy nowy suplement trzeba zarejestrować w Głównym Inspektoracie Sanitarnym (GIS), podać jego skład, wzór etykiety, postać, nazwę handlową oraz nazwę firmy bądź nazwisko osoby, która będzie go rozprowadzać, ale to wszystko jest palcem po wodzie pisane. GIS przyjmuje na wiarę, to co powie producent i nie przeprowadza żadnych badań/testów.
Po 14 dniach od zgłoszenia tego produktu do GIS-u można już zacząć go produkować i sprzedawać. Właśnie wtedy do akcji wkraczają takie osoby jak: grafik komputerowy, copywriter i jeszcze kilka innych. Co robią? Mają za zadanie wypromować dany suplement, a więc sprawić żeby ludzie uwierzyli w to, że dzięki niemu schudną/przytyją/wstaw cokolwiek i go kupili.

A jak go kupią?

To może się wydarzyć wszystko.
W preparacie na odchudzanie była trutka na szczury, amfetamina czy inne zioło a jakaś tam dziewczynka sprzedawała tani suplement pod nazwą droższego...
Tak moi drodzy to są prawdziwe historie. To jest efekt tego, że na internetowym rynku supli panuje dosłownie: Dziki Zachód i wolna amerykanka.
Nigdy nie wiecie czy podany przez producenta skład jakiegoś "cudownego panaceum" jest prawdziwy!!
Więc może się zdarzyć, że dany suplement Wam nie pomoże i stracicie kasę, ale może też się zdarzyć coś znacznie gorszego, stracicie zdrowie, a nawet życie.

Dlatego proszę Was miejcie te rzeczy na uwadze jak chcecie kupować takie preparaty przez internet.
Zalecam przed każdym zakupem jakiegoś suplementu poradzić się lekarza/farmaceuty/dietetyka.
I wcale nie mówię, że każdy suplement jest zły, podrobiony, albo nie działa i nie warto ich brać.
Ja jestem zdania, że suplementy można, a w niektórych przypadkach nawet trzeba stosować. Jednak nie należy ich dobierać samemu, a już na pewno kupować przez internet na jakiejś podejrzanej stronie, bo "dzięki temu środkowi schudniesz 30 kg w ciągu miesiąca".

Podsumowanie:

Treść większego napisu

Napisz

Treść mniejszego napisu

do mnie

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *